הקמת LLC בארצות הברית

האם לבצע השקעה ישירה בארה"ב או להשקיע באמצעות LLC?

כיום, במצב של שוק הנדל"ן הנוכחי בישראל, כבר לא שואלים האם להשקיע בחו"ל אלא איך להשקיע בחו"ל? האם להשקיע באופן ישיר על השם שלנו ואו להשקיע בעזרת חברה/התאגדות מתווכת כדוגמת LLC? במאמר זה אנו ננסה להתייחס לשאלה חשובה זו בצורה המדויקת ביותר.

*נפתח מאמר זה בהדגשה: יש להיוועץ עם עו"ד ורו"ח המתמחים בשוק האמריקאי*

השקעה ישירה VS השקעה עם LLC

אומרים שאין חכם כבעל הניסיון, ובכן, במאמר זה אני מסכם את הנושא לפי ניסיוני האישי בביצוע השקעות נדל"ן רבות בארצות הברית. מאמר זה כמובן מתייחס למשקיע הישראלי ולא לכל משקיע בחו"ל. כעת בואו ניגש לנושא שלשמו אנחנו כאן:

ביכולתנו לרכוש בית בארצות הברית ולרשום אותו על שמנו הפרטי ואו להקים LLC ולרשום את הבית עליו בנפרד מזהותנו הפרטית. השאלה היא כמובן מה עדיף?


  רוצה להתייעץ עם ניר? השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!


  כדי לענות על שאלה זו, עלינו להציג את היתרונות והחסרונות של LLC: חבר

  מה זה LLC?

  LLC הנם ראשי תיבות של "Limited Liability Company"' מדובר בעצם בגוף משפטי הדומה לחברה בע"מ בישראל. גוף זה נחשב כיישות משפטית נפרדת מבעליו וככזה הוא מקנה לבעלי המניות בו יתרונות וחסרונות בביצוע עסקאות דרכו. להלן תמצית ממה שיש לדעת:

  יתרונות בהשקעה דרך LLC:

  • הגנה משפטית:
   LLC מאפשר לבעליו להגביל את החשיפה של ביצועי ההשקעה ליתר הנכסים שברשותו. כלומר, במידה ואדם כלשהו בוחר לתבוע את ה-LLC, תביעה זו לא תסכן את יתר נכסיו של המשקיע ולכן מדובר בעצם ברובד נוסף של הגנה משפטית עבור המשקיע.
  • הגדרה נוחה של מבנה בעלות:
   LLC מאפשר להשקיע יחד עם מספר שותפים בנכס בודד. כלומר, ניתן להשקיע בחו"ל יחד עם חברים ואו בני משפחה אחרים תוך הגדרה מסודרת של אחוזי בעלות על הבית שנרכש.
  • יכולות ניהול להשקעה:
   משקיע ישראלי שפועל בעזרת LLC נהנה מיכולת לפתוח חשבון בנק בארצות הברית מרחוק וזאת בשונה מפתיחת חשבון בנק אישי שמחייב נוכחות פיזית. ניתן לקרוא עוד על כך במאמר: פתיחת חשבון בנק בארצות הברית.
  • מיסוי נכסים:
   יש הבדלים בארצות הברית בין בין מיסוי אדם פרטי ובין מיסוי LLC. כאשר רוכשים נכס בארצות הברית על שם המשקיע, חל על הנכס מס ירושה כקבוע בחוק בארצות הברית (בישראל: אין מס ירושה). לעומת זאת, ברישום על שם LLC ניתן לצרף כבעלים גם את בת הזוג, הילדים ואו כל שותף אחר וכך בעצם לנטרל מיסוי עתידי בירושה.
   *ניתן לרשום על יותר מבעלים אחד גם ברישום ישיר אך הגמישות נמוכה יותר – יש להיוועץ עם איש מקצוע מומחה לכך.

  חסרונות בהשקעה דרך LLC:

  • עלויות עלויות עלויות:
   הקמה והחזקה של LLC עולה כסף. בדומה להחזקת חברה בישראל, גם בארצות הברית יש עלויות שנתיות ועלויות חודשיות לצד עלויות דיווח מס נוספים שכרוכים בהגשת דוחות LLC. אך חשוב לזכור: עלויות אלו משתנות ממדינה למדינה וישנם מקומות (אוהיו, מישיגן לדוגמה) בהם עלויות הפתיחה והחידוש של LLC נמוכות עד כדי אפסיות. לעומת זאת ישנם מדינות (קליפורניה לדוגמה) בהם מדובר בעלויות משמעותיות מאוד שהופכות את הנושא להרבה פחות משתלם..
  • מגבלות במימון ומינוף:
   על LLC יש מגבלות שונות בקבלת מימון ובביצוע מינוף להשקעות הנדל"ן הרשומות דרכו. למרות חיסרון זה, ניתן לשנות רישום מ-LLC בעלות כספית חד פעמית ונמוכה במיוחד.
  לסיכום,
  ההחלטה בעד או נגד השקעה באמצעות LLC תתקבל בצורה שונה בכל מדינה ומדינה בארצות הברית ובהתאם לאופי המשקיע והנכס להשקעה. כדי להימנע מטעויות, אתם מוזמנים לפנות אלינו ולהתייעץ ללא עלות בנושא זה ואנו נשמח לעזור לכם לקבל החלטות ואף לבצע את ההשקעה בהצלחה!

  רוצה לקבל מידע נוסף? אני מזמין אותך להירשם כאן ועכשיו כדי לקבל מידע איכותי למייל בזמן אמת!!!

   0 תגובות

   השאירו תגובה

   רוצה להצטרף לדיון?
   הרגש חופשי להשתתף

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *