למה כדאי לפתוח חשבון בנק בארה”ב?

למה כדאי לפתוח חשבון בנק בארה”ב?

ישנם יתרונות רבים ומשמעותיים לפתיחת חשבון בנק בארה”ב עבור ניהול הכספים בהשקעות נדל”ן מניב באמריקה. האם ניתן לפתוח חשבון בנק עסקי בארה”ב די בקלות? בנוסף, האם ישנה אפשרות לפתיחת חשבון בנק פרטי בארה”ב מהארץ? כמו כן, חשוב לדעת שאין חובה בהכרח לפתוח חשבון בנק. לאור כל זאת, נשאלת השאלה- מה בדיוק הצורך בפתיחת חשבון בנק אמריקאי? על שאלה זאת נענה במאמר הבא.

מה בדיוק הצורך בחשבון בנק אמריקאי עסקי או פרטי?

כאשר רוכשים נכס להשקעה בארה”ב, חשוב מאוד להבין באיזו דרך כדאי ונכון לקבל את ההכנסה עבור ההשקעה שלנו. ישנן אפשרויות שונות לקבלת תשלום שכר הדירה, כאשר אחת מהן היא על ידי פתיחת חשבון בנק בארה”ב.

ישנם יתרונות משמעותיים מדוע כדאי לישראלים המשקיעים בנדל”ן באמריקה לפתוח חשבון בנק מקומי בארה”ב. אלו הם היתרונות המשמעותיים:

 • הוזלת עלויות המרת כספים ועלויות העברת כספים ביחס להעברות תדירות של כספים מישראל אל ארה”ב, או ארה”ב אל ישראל
 • יכולת ביצוע השקעות נדל”ן ישירות ללא סרבולים מיותרים.
 • קלות ויעילות ניהול שוטף של הכנסות והוצאות הנדל”ן המניב

האם משקיע נדל”ן בארה”ב חייב לפתוח חשבון בנק בארה”ב?

לא. משקיע נדל”ן שרוצה לקנות נכס בארה”ב לא חייב לפתוח חשבון בנק בארה”ב. משקיע מסוג שכזה יכול לבצע העברות ישירות מחשבון הבנק שלו בישראל באופן ישיר אל חשבון היעד בארה”ב. בכל מקרה, אם יועבר כסף לחשבון הבנק שבבעלות המשקיע בארה”ב, המשקיע יצטרך אחר כך לבצע  העברה נוספת אל חשבון העו”ד המטפל בעסקה.


  רוצה להתייעץ עם ניר? השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!


  אף על פי שאין חובה, יש מספר סיבות חשובות אשר בגינן כדאי מאוד לישראלים המשקיעים בנדל”ן באמריקה לפתוח חשבון בנק מקומי בארה”ב:

  הוכחת הון

  כדי לבצע רכישה ישירה של נדל”ן בארה”ב יש להוכיח שיש לך את הכסף לרכישת הנכס. תדפיס חשבון בנק שמראה את היתרה היא דרך פשוטה ומקובלת לספק מסמך המוכיח הוכחת הון ( PROOF OF FUNDS באנגלית). הבעיה היא שהסטנדרט בארה”ב הוא תדפיס של חשבון בנק אמריקאי. לכן, למשקיע הישראלי המתחיל יהיה קשה לתת הצעות רכש איכותיות כאשר הוכחת ההון שלו היא תדפיס אישור מבנק ישראלי ולא תדפיס רגיל של בנק אמריקאי.

  הוזלת עלויות העברת כספים

  ברגע שיש למשקיע חשבון בנק בארה”ב, כל נושא העברת הכספים לחברת ה- Title יעיל וזול יותר. ניהול פעולות אלה על-ידי חשבון בנק אמריקאי, יכולה לחסוך אלפי שקלים על העברות והמרות מטבע. בנוסף, פתיחת חשבון בנק בארה”ב יכולה לפתוח הזדמנויות השקעה נוספות מחוץ לגבולות המדינה, בכך שעל ידי החשבון ניתן לרכוש קרדיט (Credit Score) וכרטיס אשראי שעוזרים בקידום השקעות בארה”ב.

  LLC הרמת מסך של המחיצה המשפטית 

  חשבון הבנק הוא אחד המבחנים להפרדה המשפטית של הLLC. כלומר, להבחנה שבין הישות הנפרדת משפטית לבעלים. דרך החשבון מבוצעת הנהלת החשבונות, ניהול הספרים שנדרש מישות נפרדת. עקרונית במצב של בדיקת הספרים של החברה ואו בבית משפט אחד המבחנים להרמת מסך ולאפקטיביות של המחיצה המשפטית של הLLC הוא התנהלות נפרדת של הLLC מהבעלים, חן הבנק כחלק מההתנהלות כולה יכול להוות גורם רלוונטי גם כן.

  איך ניתן לפתוח חשבון בנק בארה”ב?

  הדרך הכי פשוטה לפתיחת חשבון בנק, היא הגעה פיזית לסניף בנק בארה”ב ולהצטייד באמצעי זיהוי הבאים: רישיון נהיגה, דרכון וויזה בתוקף. ייתכן שבנוסף ידרשו מכם גם כתובת בארה”ב, למרות שזה תלוי בפקיד הבנק עצמו. במידה וברצונכם לפתוח חשבון בנק LLC, יש להכין מראש את מסמך התאגדות החברה וגם מסמך EIN, שזהו מספר המס של החברה. במידה וברצונך לפתוח חן בנק בעצמך אז מומלץ לפני טיסה אל ארה”ב לבצע בדיקת רענון של דרישות ישירות עם אחד הבנקים מכיון שיתכנו שינויים מעת לעת, למשל לאחרונה בנקים מבקשים גם לקבל מספר מזהה ITIN של בעל העניין בחברה LLC.

  חשוב לציין, אם ברצונך לפתוח חשבון בנק בארה”ב מרחוק תהליך כזה קשה יותר מאשר בעבר. זאת בשל חוקים ורגולציות שהתקינו רשויות החוק בארה”ב. בכל זאת, עדיין ישנה אפשרות לעשות זאת באמצעות שירות של כמה מחברות עו”ד המתמחות בתחום המשפטי של הנדל”ן בארה”ב.

  ישנן גם אפשרויות נוספות לנהל את קבלת כספי השכירות ביעילות רבה מבלי לפתוח חן בנק בארה”ב. כדי ללמוד עוד מוזמנים לקרוא את המדריך המלא לפתיחת חשבון בנק בארצות הברית

  רוצים לדעת עוד? מעוניינים להתייעץ איתנו? פנו אלינו לצוות נדלניר נוכל ללוות אתכם בדרך הנכונה ביותר לקראת רכישת נכס הנדל”ן בארה”ב בצורה המקצועית ביותר!


  רוצה לקבל מידע נוסף? אני מזמין אותך להירשם כאן ועכשיו כדי לקבל מידע איכותי למייל בזמן אמת!!!

   0 תגובות

   השאירו תגובה

   רוצה להצטרף לדיון?
   הרגש חופשי להשתתף

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *