קפיצה למים - דברים שלמדתי בביצוע השקעות נדל

בתים בארה”ב – דברים שהלוואי וידעתי לפני ההשקעה הראשונה – מתי ואיך לקפוץ למים?

כשהייתי ילד פחדתי לשחות בבריכה בלי מצופים או גלגל. כאשר המצופים הכתומים מנופחים לי מתחת לזרועות הרגשתי תחושת ביטחון. אני רץ וקופץ למים. אני מתחיל לשחות או יותר נכון להזיז ידיים ורגליים בשיא המאמץ. לעזאזל עם המצופים האלה! אני זז כמו צב. הם תמיד מחזירים אותי למצב מאונך- עם הראש למעלה והרגליים למטה. אי אפשר לשחות ככה!

היום נלמד:

 • מה האתגר העיקרי לפני כניסה להשקעות נדל”ן בארצות הברית
 • מכונת זמן – 8 הדברים שהלואי והייתי יודע לפני ההשקעה הראשונה
 • מה הם 3 הדרכים האפשריות להיכנס להשקעות נדל”ן בארה”ב

מה האתגר העיקרי לפני כניסה להשקעות נדל”ן בארצות הברית

נחזור אל הסיפור ולא סתם. יש כאן רמזים חשובים מאוד להפנים.  אני כבר הייתי בכיתה ה’, זה היה לא נעים ואפילו קצת פאדיחות מהילדים מסביב, חצי מהם קטנים ממני והם שוחים בלי שום גלגל הצלה. טוב, אני חוזר למים הרדודים ונשאר רק בתחום שאפשר לעמוד. ככה אפשר להוריד מצופים ולהתאמן בשחייה.  אבא שלי היה חובבן בשחייה אבל זה לא שהמציל הולך עכשיו לרדת מהבוטקה בשביל לתת לי שיעור. מה לעשות? נסתדר עם מה שיש.

עברה שנה. בכיתה ו’ היה לנו יום בריכה. אני קופץ למים בפוזה של מרק שפיץ. שום מצופים ושום גלגל! מזיז את הידיים והרגליים בשיא המאמץ. חדשות טובות, אני שוחה סבבה. לא מהאלופים אבל גם לא פראייר. באותו רגע חשבתי לעצמי מזל שבחופש הגדול אמא רשמה אותי לחוג שחייה עם המורה אלכס. קצת קפדן וקשוח אבל מורה מעולה. תודה אמא אוהב אותך!


  רוצה להתייעץ עם ניר? השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!


  כמה עשורים מאוחר יותר אני רגע לפני קפיצה הרבה יותר משמעותית.  הקפיצה הראשונה אל האוקיינוס של הנדל”ן.

  • אז מה הדברים שחייבים לדעת לפני שנכנסים להשקיע?
  • מה הטעויות הגדולות של משקיעים מתחילים שחייבים להיזהר מהם?
  • כמה אני צריך לדעת ומתי זה יהיה מספיק ידע בשביל להתחיל להשקיע?
  • האם לא אפספס את ההזדמנות אם רק עכשיו אתחיל ללמוד?
  • איך בכלל עושים את הצעד הראשון ברכישת נדל”ן נכונה?

  הרבה שאלות. זה טבעי. האתגר הוא שמצב כזה מביא לתחושה של הצפה. כל כך הרבה שאני לא יודע. אולי זה גדול עלי?  וגם אם לא, למי בכלל יש כוח לזה עכשיו?

  זה שלב קריטי. רוב האנשים נופלים בשלב הזה. לא בגלל שהתשובות לשאלות האלה מביאות להחלטה לעזוב, אלא בגלל שיש הרבה שאלות. שאלות רבות גורמות לתחושות כמו הצפה, דאגה, אי-ודאות ופחד.

  למזלי יש לי שותף לדרך. החלטנו שעושים. זהו, חייבים להתקדם. לנו לא היה לנו בשלב הזה מישהו שיעזור לנו לעשות קיצור דרך.

  מכונת זמן – 8 הדברים שהלוואי והייתי יודע לפני ההשקעה הראשונה

  מכונת הזמן שתטיס אותי אל לפני ההשקעה הראשונה

  מכונת הזמן שתטיס אותי אל לפני ההשקעה הראשונה

  אם היתה לי מכונת זמן- הנה הדברים שהייתי שולח את עצמי היום להגיד לנו באותו הרגע של לפני ההשקעה הראשונה:

  1. אל תקפוץ לבד ישר לתוך השקעה בנכס!

  יש לך בראש מישהו שמתאים להיות שותף אסטרגי לפעילות כזאת? מישהו עם ניסיון קודם דומה ומוצלח. זה קריטריון שמגביר דרמטית את הסיכוי שלך להצלחה. מישהו שיודע ויכול לעזור לך להימנע מטעויות מיותרות, ולהכווין אותך לאופן הפעולה הנכון.

  2. לימודי נדל”ן? מה הם שלושת הדרכים האפשריות להיכנס להשקעות נדל”ן בארה”ב

  יש 3 דרכים שונות ללמוד:

  תאוריה על השקעות נדל”ן

  למשל ספרים, אינטרנט [אתרי נדל”ן], כנסים של חברות מקצועיות בתחום, משקיעים אחרים, קורסים בהשקעות ונדל”ן. באתר הבית אנו משתפים במידע יסודי הנדרש למי שמתחיל בהשקעות נדל”ן (הורדת הספר חינם).  כאן אגלה לך סוד קטן, כשאתה רוצה לדעת מה הסודות של המקצוענים בתחום, אז תתמקד ללמוד את היסודות. פשטות כבר אמרנו?  לא לחינם המילה סוד נגזרת מהמילה יסוד, ולא נרחיב כאן יותר מכך על הנושא הזה.

  ליווי השקעה. קפוץ למים עם מדריך לידך

  למדו תוך כדי עשייה וקבל הכוונה לאורך הדרך. לא משנה אם זה חבר, או משקיע אחר שאתה מכיר, או יועץ או נותן שירות אחר. העיקר שיהיה מישהו שיודע- זאת אומרת שכבר עשה את הדבר הזה והצליח. מישהו שיכווין וילווה אותך לאורך כל ההשקעה.

  להשקיע בשיטת עשה זאת בעצמך. קפוץ למים לבד

  ללמוד לבד ותוך כדי העשייה שלך.

  אז מה הדרך הכי טובה ?

  לכל אמצעי למידה יש ערך מוסף משלו. הבחירה שלך באיזה אופן ללמוד תשפיע על הפעילות שלך באופן שונה. למשל, יש משמעות לזמן עד שתפעל- אם תקפוץ למים לבד אתה תפעל תוך זמן קצר. לעומת זאת, אם תתחיל ללמוד תאוריה ולקרוא ספרים אז יעבור זמן רב עד שתתחיל לפעול. יש גם משמעות לעלות של הלמידה – לקנות ספר זה זול, ללכת לכנס זה בחינם, אבל להשתמש בשירותי יועץ או ליווי יכול להיות דבר יקר. בנוסף, יש גם השלכה על הסיכון שלך להפסד – אם תקפוץ למים לבד ישר בפעם הראשונה זה מסוכן יותר ביחס לקפיצה למים עם ליווי אישי.

  בכל אמצעי למידה יש יתרונות וחסרונות. הנה טבלת השוואה קצרה:

  משך זמן הלמידה עד השקעה עלות הלמידה הסיכון להפסד בהשקעה הראשונה
  תאוריה ארוך זול בינוני-גבוה
  קפוץ למים עם מדריך קצר יכול להיות יקר נמוך
  קפוץ למים ישר לבד הכי קצר הכי זול גבוה

  3. היערכות לפני כניסה להשקעה

  כשאתה נכנס לבריכה, עדיף שכבר יהיה עליך בגד ים. ברור, אה? זה די מטופש להיכנס עם תיק, מגבת וכפכפים, להוריד בגדים וללבוש בגד ים בתוך המים.  בהקבלה לעולם ההשקעות, משום מה יש משקיעים שמרכזים את מרצם רק באיתור האזור והנכס. רק אחר כך מתחילים לחפש גם קבלן או חברת ניהול. טעות. השלב הזה הוא הזמן הנכון לא רק לבדוק אזורי השקעה שונים ולהיות בקשר עם מתווך או חברה שמוכרת את הנכס.  הכוונה היא לא רק לחקור הזדמנויות ברמת הנכס, אלא גם לאסוף מידע מהימן מאנשי מקצוע מקומיים ולבנות לך אגב כך את הצוות שיתן לך שירות לאורך חיי ההשקעה עצמה.

  לפני שאתה רוכש את הנכס צריך להיות לך כיוון ברור מה השלבים בתהליך ההשקעה עד היציאה? מה המשאבים הנדרשים בכל שלב? מה האלטרנטיבות שלך על כל משאב נדרש?

  כשאני שומע על עסקה שלא הצליחה, או על משקיע שמצא את עצמו כבר בתוך המים עם המכנסיים למטה, לצערי מתברר שאחת או יותר משאלות אלה לא נלקחו בחשבון לפני הכניסה להשקעה.

  4. החלטות במהלך חיי ההשקעה בנכס

  החלטות מתקבלות על בסיס אפשרויות פעולה שבנית לעצמך. על איזה כיון השקעה ללכת? השאלה הזו כוללת שיקולים נוספים הקשורים ביכולות ומשאבים העומדים לרשותך למשל תקציב ומשך זמן ההשקעה. איפה הפינה הכי טובה ושקטה להיכנס אליה עכשיו? צוות- עם אילו אנשים כדאי לעבוד? להיכנס לבד או עם עזרה?

  תוכל למצוא בספר שלנו מידע נוסף על תהליך ההשקעה שיעזור לך להבין אילו החלטות צפויות בפניך.

  5. פעל בנחישות – מומלץ להיכנס למים הרדודים

  לך בפעם הראשונה על עסקה פשוטה. למשל: נכס מגורים זה קל יותר לעיכול ופשוט מעסקה מסחרית. בית או יחידת דירת מגורים אחת זה פשוט יותר מבניין. בית באזור ממוצע זה פשוט יותר מבית באזורי אוכלוסיה קשה. בית במצב תחזוקתי סביר זה פשוט יותר מבית שדורש שיפוץ מאסיבי. אם אתה פועל לבד בלי הכוונה ממישהו מנוסה אז עסקה שמאפשרת גם יציאה ארוכת טווח היא פשוטה יותר מעסקה שהרווח בה תלוי ביציאה מהירה – למשל השכרה לעומת פליפ.

  6. בקרה על הנכסים

  איך אתה פועל בתוך הבריכה? מה נראה שעובד? מה נראה פחות טוב? עבור על כל הצמתים בעסק ובצע בקרה שוטפת – הדייר, הנכס, הקבלן, חברת הניהול, העו”ד, חברת ביטוח. המדידה היא די פשוטה. ברמת התוצאה – למשל לגבי הדייר האם משלם שכר-דירה מלא ובזמן? למשל לגבי חברת הניהול, האם מעבירה את שכר הדירה לחשבון הבנק שלך בזמן? איך השירות של חברת הניהול?

  7. משוב על ביצועי ההשקעה

  ניתוח הנתונים והסקת מסקנות מתוך פעולות הבקרה. הסיבה לביצוע הבקרה היא לדעת איך העסק עובד, כמה הוא עושה, מה קורה עכשיו בשוק מסביבי וכיוצא בזה. זו דרך אפשרית שעוזרת להיות ערוך בזמן לטיפול בבעיות ולניצול הזדמנויות לשיפור. אחד השיעורים שלמדתי הוא לא להיות סלחן מדי. זאת אומרת, לא לקבל התמשכות של מצב שנראה לך לא טוב, כי זה רק ימשיך להיות בעיניך לא טוב. במקרה הפחות נעים זה עלול להתפתח למצב גרוע.

  8. פעל בנחישות – בצע שיפורים בהשקעה

  בין אם זו העסקה הבאה, או בין אם זה משהו בעסק שלא דופק מספיק טוב לדעתך – הצעד הבא שלך הוא לחתור לסגור את הפער הקיים או ליישם את ההזדמנות לשיפור שזיהית.

  אז מתי הזמן נכון לקפוץ למים?

  “הזמן הכי טוב לשתול עץ הוא לפני עשרים שנה, הזמן השני הכי טוב הוא עכשיו”.  אחת התובנות מתוך סיפור השחייה והחלק של הלמידה היא שלא משנה איך נהפוך את זה, חלק מהשיעורים אפשר ונכון לעשות רק בתוך המים. יש אלמנט של סיכון מול סיכוי. בשביל לדעת טוב איך עושים משהו, צריך להתאמן בלעשות אותו. ככל שתעשה יותר פעמים כך תהייה יותר טוב.

  כשתינוק מנסה ללכת יש גם נפילות קטנות על הטוסיק.  כשנכנסת לבריכה בפעם הראשונה בלעת קצת מים?  אף אחד מאיתנו לא ידע כבר לרכב על אופניים מושלם רק כי קראנו או שמענו מחברים בדיוק איך עושים את זה. נכון שלא, אבל איפה היית אם לא היית מעז לנסות להתקדם? ואנחנו צריכים לזכור את אופן המחשבה הבריא והפשוט הזה גם בתור בוגרים.

  הפעם הראשונה הכי מפחידה. בצדק. התחושות שלנו שומרות עלינו ומכוונות אותנו.  בפעם הראשונה יש יותר סיכון לטעויות מיותרות. החוויה הראשונית משפיעה על הביטחון שלנו להמשך. לכן, העיקרון של לא לקפוץ לבד ישר אל תוך המים הוא הראשון ברשימה. חבל לפספס הזדמנות רק בגלל שהחוויה הראשונית היתה לא טובה.

  הסיפור או אגדה על המשקיע שנכנס לבד ובעסקה הראשונה נתקע עם בית ליד אגם תנינים? אם זה סיפור אמיתי אז זה באשמתו. לא פעל נכון. גם לא היה יכול להאשים אף אחד אם היה רץ לבריכה עם הבגדים ומגלה אחר כך שכל הבגדים שלו רטובים ואין לו מה להחליף. יש טעויות מיותרות שאפשר להימנע מהם אם פועלים נכון.

  הניסיון שלי בכניסה להשקעות נדל”ן בחו”ל

  לפי הניסיון שלי אפשר לעשות טעויות בהתחלה ועדיין לא להפסיד. יותר מזה, אפשר לעשות טעויות ועדיין להרוויח. להמשיך לשחות, ללמוד מהטעויות, להשתפר ולהרוויח יותר. מקווה שהידע שאמשיך לשתף כאן מהניסיון שלי יעזור לכם בזה.

  אם אהבתם או חשבתם שהמידע עוזר, אז נשמח שתשתפו עם חברים את המאמר.

  מסכים או לא? יש לך חוויה או ניסיון בדברים דומים?  שתף את המאמר והוסף מחשבות והארות שלך.


  רוצה לקבל מידע נוסף? אני מזמין אותך להירשם כאן ועכשיו כדי לקבל מידע איכותי למייל בזמן אמת!!!

   0 תגובות

   השאירו תגובה

   רוצה להצטרף לדיון?
   הרגש חופשי להשתתף

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *