סיפור עסקת נדל”ן בצל הקורונה

סיפור עסקת נדל”ן בצל הקורונה

חדשות השקעות נדל”ן בארה”ב

האם הקורונה הייתה רעה לכולם? 

אם נשפוט על פי מה שקרה בעסקה הבאה, כנראה שלא.


זה לא סוד ששוק הנדל”ן של קליבלנד במגמת עלייה כבר זמן ארוך ויותר ויותר משקיעים שמחפשים רנטלים מוזלים עושים דרכם לשוק והחגיגה של המוכרים לא נפסקת. (מה שנקרא בעגה המקצועית “Sellers market”. כשהביקוש עולה על ההיצע) המחירים באזורים האיכותיים עולים ונהיה קשה יותר ויותר לאתר עסקאות באזורים שעד לא מזמן היו הזדמנותיים.


  רוצה להתייעץ עם ניר? השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!


  אבל היה רגע השנה (שיש כאלו שיטענו שלא נגמר עדיין) שהשוק נכנס למן עמידה זמנית במקום, איפה שהוא באמצע-סוף מרץ.

  ובצדק, בגלל נגיף קטן וחמקמק ומעורר מחלוקת…

  בדרך כלל, אחת הרוטינות הקבועות שלי (מתוך כמה) היא לסרוק את ה- MLS באזורים הפעילים שלי בחיפוש נכסים שיש להם מחיר נמוך מהשוק. יום אחד אחד ראיתי נכס באיסטלייק (eastlake) בזיפ 44095 שאני עובד בו כבר תקופה לא קצרה, שיצא למכירה ב 100,000$, והדבר הזה *ישר* תפס את העין שלי. כי זה פרבר מאד מבוסס של קליבלנד והמחירים של הבתים היציבים שם היום הם בין 120-150 במינימום, וזה אזור שלי ולמשקיעים שלנו יש כמה בתים שם.

  הנכס נראה מעניין, אבל למרות ההנחה המחיר באותו הרגע לא הסתדר מבחינת המספרים שרציתי לכוון אליהם,

  שיתאימו לתשואה מינימלית שאני מכוון למשקיע buy and hold,  אבל משהו בבטן אמר לי שצריך להמשיך לעקוב אחרי זה.

  יום אחד ב- 5.4 , כמו סטירת לחי מצלצלת, קיבלתי בשעון הבוקר של ארה”ב התראה מאחד העוקבים שאני משתמש בהם (במקרה הזה ב ZILLOW) שהבית האמור נחתך במחיר מ- 100,000$ עד ל- 80,000$! כנראה שקיפאון הקורונה תפס את המוכר במצוקה והוא חתך את המחיר חיש מהר.

  הלב התחיל לדפוק וידעתי שעכשיו, לא אח”כ, לא מחר, לא עוד חצי שעה, אני חייב להרים טלפון לאיש השטח שלי להגיד לו לעזוב הכל וללכת לראות את הנכס, ידעתי שבהערכה גסה גם אם השיפוץ יהיה יותר מהממוצע זאת עדיין עסקה טובה בשבילנו.

  למעשה לא ממש אפילו לא היה לי עדיין משקיע בראש לזה. אבל הייתי חייב לבדוק.

  התשובה המהירה שקיבלתי היא שיש קצת יותר עבודה מהרגיל, אבל לא משהו בלתי עביר, ותוך 50 דקות התכנית העסקית כבר הייתה באימייל של רשת המשקיעים שלי.

  ואז נשאלה השאלה כמה להציע. לא רציתי לחכות, למעשה חששתי שאם ניתן קאונטר אפילו בכמה אלפי דולרים נגרר למו”מ דרך המתווכים שייקח יותר מדי זמן, אבל ההצעה שלי הייתה כזאת:

  אנחנו ניתן למוכר את המחיר שלו, ואפילו נוסיף לו 100$ כדי שנקבל את ההצעה עכשיו בלי להיכנס לטנגו המו”מ ונכניס את הנכס לפנדינג.

  אולי לא הדבר הכי מסורתי לעשות, אבל כאמור הפרופיל של העסקה במחיר הזה היה שווה את זה.

  בסיכום וקיצור, המשקיעה שלי שבסוף קנתה את הבית קלטה את ההזדמנות, ועכשיו הנכס לא רק עושה תשואה חודשית נאה, אלא באזור איכותי ויציב מחיר ההנחה ממחיר השוק אחרי השיפוץ הפך להיות משמעותי ביותר.


  לסיכום – מה מוסר ההשכל?

  1. מי שרוצה לעסוק באיתור נכסים, צריך להיות מוכן להיות במעקב ולעשות את העבודה ולהיות מוכן לזוז מהר כדי לתפוס את העסקה.

  2. לא תמיד צריך עסקאות מהולסיילרים וכ”ו כדי לקבל הנחה ממחיר השוק, אפשר גם ב- MLS, במיוחד בימים האלו. זה נכון במיוחד כשבית צריך עבודה, כי זה מבריח את רוב השוק כשהוא ב- MLS.

  3.לא כל מה שהקורונה הביאה עלינו מבחינה כלכלית היה רע, וזה אפילו נתן לי ולמשקיעה כמה סיבות לחייך בשיחת הזום שלנו…

  רוצים לדעת עוד? מעוניינים להתייעץ איתנו? פנו אלינו לצוות נדלניר נוכל ללוות אתכם בדרך הנכונה ביותר לקראת רכישת נכס הנדל”ן בארה”ב בצורה המקצועית ביותר!


  רוצה לקבל מידע נוסף? אני מזמין אותך להירשם כאן ועכשיו כדי לקבל מידע איכותי למייל בזמן אמת!!!

   0 תגובות

   השאירו תגובה

   רוצה להצטרף לדיון?
   הרגש חופשי להשתתף

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *