מימון השקעה בארצות הברית

מימון השקעה: האם ניתן לקבל משכנתא/הלוואה להשקעות בנדל”ן בחו”ל?

אתם השתכנעתם שברצונכם להשקיע ברכישת בית בארצות הברית או באירופה אך רוצים לבצע השקעה זו בעזרת מימון בנקאי. ובכן, יש דרכים מגוונות לממן השקעות נדל”ן בחו”ל אבל מדובר בתהליך שונה מזה של קבלת מימון לנדל”ן בישראל. במאמר זה אנו ננסה להציג את פני הדברים ולענות על השאלות הנפוצות ביותר בתחום.

מימון השקעה בנדל”ן בחו”ל

במידה ואתם בוחנים קבלת מימון לצורך רכישת בית להשקעה בארצות הברית, עליכם לחלק את ההתייחסות שלכם לשני קטגוריות עיקריות:

 1. מימון בנקאי וחוץ בנקאי מחברות ובנקים ישראליים.
 2. מימון בנקאי וחוץ בנקאי מחברות ובנקים בארה”ב.

כעת נתייחס לכל אפיק מימוני בנפרד:

הלוואה/משכנתא מבנק ישראלי:

להלן הפרטים אודות מימון השקעות מגופים ישראליים:


רוצה להתייעץ עם ניר? השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!


משכנתא לרכישת בית בארצות הברית:
לא ניתן לקבל הלוואת משכנתא. קבלת משכנתא לרכישת נכס בארצות הברית אינה אפשרית מבנק ישראלי מותנית ביכולת הבנק לעקל את הנכס במידה והחייב לא עמד בהתחייבויותיו. כאשר הנכס נמצא במדינה זרה, הבנק הישראלי אינו יכול לעקל את הנכס ואו לרשום את הנכס ברשם המשכונות ולכן הבנק לא יאשר הלוואת משכנתא לצורך ההשקעה.

הלוואה לרכישת בית בארצות הברית:
ניתן לקבל הלוואה לצורך רכישת בית בארצות הברית. אך חשוב לדעת שכאשר לוקחים הלוואה רגילה מהבנק לצורך השקעה, לבנק לא אכפת האם ההשקעה עלתה יפה. אתם הלווים אחראים להחזיר את הכסף שלוויתם לבנק ללא כל קשר להשקעה שביצעתם ומיקומה בעולם. כמובן שהלוואה בבנק מבוססת על היסטוריית אשראי ופרטים נוספים שנזקפים לטובת הלווה.

הלוואה/משכנתא מבנק בארה”ב:

להלן הפרטים אודות מימון השקעות מגופים בינלאומיים:

בנקים בארצות הברית ישמחו להעניק הלוואת משכנתא לרכישת בית במדינה בה יש להם יכולת עיקול לפי הצורך. כמו בישראל, גם הבנקים בחו”ל יבצעו בדיקות שונות אודות המשקיע וידרשו הערכת שמאי אודות ערך הנכס שנרכש על ידכם. אך גם כאן יש הבדלים שונים בין לווה אשר בעל היסטוריית אשראי ואו בעל נכסים בארצות הברית לבין לווה אשר לא מוכר במערכת הבנקאית ממנה הוא מבקש לקבל משכנתא.

מימון לבעלי אזרחות/תושבות ואו נכסים מקומיים:
משקיע אשר מחזיק בתושבות/אזרחות אמריקאית ייהנה מתנאים טובים בנטילת המשכנתא בדומה לתנאים שייקבל בישראל. זאת משום והבנק כבר מכיר את הלווה ואת מאפייניו הפיננסיים ויכול להעריך נכונה את רמת הסיכון במתן ההלוואה. במקרים בהם יש למשקיע נכסים קיימים בארצות הברית, ניתן למשכן אף אותם וליהנות ממימון כפול (מינוף) וכדי לדרוש זאת יש להעלות את הנושאים: REFINANCE או CASH OUT.

מימון למשקיעים ללא רקע קודם בהשקעות המקומיות:
הבנקים כמו כל גוף בנקאי אחר חייבים בראש ובראשונה לדאוג לביטחונם. לכן, כאשר אדם דורש הלוואה על סכום כסף משמעותי כנגד נכס, עליהם לקחת סיכון לא קטן מאחר והאדם שעומד מולם מהווה תעלומה לא קטנה שיש לפתור. לעתים ניתן להתגבר על בעיה זו בעזרת הצגת נתונים אמינים כ-CREDIT SCORE אך זה לא בהכרח אומר שהבנק ישתכנע לגמרי. לכן לפעמים הבנק יסרב להעניק הלוואת משכנתא לאזרח זר ונטול היסטוריה ולפעמים הבנק יאשר את הבקשה אך תנאי המימון יהיו נוקשים ופחות טובים.

אז מאיפה כדאי לקחת את המימון להשקעה?

ככלל, אנו רוצים לקבל מימון בתנאים טובים כך שההשקעה אכן תשתלם לנו. לכן, ננסה לדאוג שעיקר המיקוד של הבנק יהיה על הנכס שמשועבד לטובת המימון ולא על הלווה (אנחנו). לכן, כאשר יש לנו אזרחות זרה ואו היסטוריית אשראי מקומית, נעדיף לקחת מימון בקרבת הנכס כאשר הבנק מרגיש בטוח ומעניק לנו תנאי מימון נוחים. לעומת זאת, כאשר אין לנו את הנתונים הנכונים, ביכולתנו לקחת מימון מבנקים ישראליים אך בתנאי הלוואה ואו מימון כנגד הגדלת משכנתא על הנכס הנמצא בבעלותנו בישראל ואו כנגד קרן פנסיה או קרן השתלמות שיוזילו לנו את הריביות בצורה משמעותית..

אבל, העובדה שאתם יכולים לקבל מימון אינה אומרת שאתם צריכים לקחת אותה. כלומר, העובדה שמציעים לנו השקעה בטוחה “עם מימון בנקאי” לטובת הנכס (בעיקר ברכישות קבוצתיות ודרך קרנות השקעה בנדל”ן, אינה אומרת שאכן מדובר בעסקה בטוחה ומשתלמת מספיק כדי לקחת הלוואה לשם כך. כלומר, אסור לבלבל בין הזדמנות ההשקעה ומידת ההתאמה של ההשקעה ליכולת הפיננסית שלנו כלווים.

לסיכום,

אנחנו מתמחים בניהול השקעות נדל”ן בארצות הברית ועובדים היטב עם השוק המקומי. במידה ותרצו שאנו נעזור לכם לבחון את אפשרויות המימון ולבחור את הטובה מביניהם, הרגישו חופשי למלאות את הטופס מטה ואנו נחזור אליכם עם תשובות בהקדם האפשרי.


כדי לבחון מהיכן כדאי לקחת את ההלוואה, אנו ממליצים לכם למלא שאלון זה ואנו ננסה לעזור לך להגיע למימון הנוח והמתאים ביותר עבורך:


רוצה לקבל מידע נוסף? אני מזמין אותך להירשם כאן ועכשיו כדי לקבל מידע איכותי למייל בזמן אמת!!!

1 תגובה
 1. אייל
  אייל says:

  היי,
  אני שותף בחברה בחברה שפעילה בארהב 9 שנים ובזמן הזה רכשנו קצת יותר מ 30 יחידות דיור (סינגלים ומולטי פמילי קטנים). עד עכשיו כל הכסף שהושקע היה של השותפים ולאחרונה התחלנו לבדוק אופציות של הלוואות לטובת רכישת נכסים נוספים. אנחנו מכוונים להלוואה מארהב כשחלק מהנכסים ישמשו כבטוחה.

  הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
הרגש חופשי להשתתף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *