מה צריך לדעת על פוליסת אחריות לנכס בארה"ב?

מה צריך לדעת על פוליסת אחריות לנכס בארה"ב?

בשונה מפוליסת ביטוח נכס הנקראת PROPERTY INSURANCE, פוליסת אחריות לבית, הנקראת HOME WARRANTY, מעניקה כיסוי לפנים הנכס כנגד קלקולים וכוללת כיסוי של מערכות יקרות בבית כגון מיזוג אויר AC, בוילר מים HWT, מערכת חימום אויר FURNACE וגם מכשירי חשמל יקרים אחרים. רכישת פוליסת אחריות לבית "הום וארנטי" היא צעד תחליפי או צעד משלים להקצאות עבור תחזוקה שוטפת, ויכולה להוריד משמעותית חשיפה להוצאות גבוהות על בעיות תחזוקה ומערכות. במאמר הזה נפרט על הנושא ונענה על 5 שאלות שיעזרו לכם להבין כל מה שצריך לדעת מה היא פוליסת HOME WARRANTY והאם זה משתלם.

מהי פוליסת אחריות לבית?

פוליסת אחריות לבית אינה דומה לביטוח בעלי בתים או ביטוח בתים מושכרים, המכסה סכנות עיקריות כמו שריפות, ברד, פשעי רכוש וסוגים מסוימים של נזקי מים שעלולים להשפיע על המבנה כולו ו/או על רכושו האישי של בעל הבית. בשונה מכך, אחריות לבית היא חוזה בין בעל בית לחברת אחריות ביתית המספקת שירותי תיקון והחלפה מוזלים ברכיבים העיקריים של הבית, כמו בוילר מים, מערכת חימום אויר, תנור, אינסטלציה ומערכות חשמל. אחריות לבית עשויה לכסות גם מכשירים עיקריים, כגון מכונת כביסה ומייבש, מקררים ובריכות שחייה.

לעתים קרובות ביטוח נכס לבעלי בתים הנקרא PROPERTY INSURANCE אינו מכסה רכיבים אלה. לחלופין, עלות תיקונם (בעוד שהם יקרים) לא יעמדו עם ההשתתפות העצמית של הפוליסה – וזוהי נקודה חשובה לשים לב לגבי הכיסוי הביטוחי של הנכס.

לרוב התכניות מרכיב בסיסי המספק לכל בעלי בתים הרוכשים פוליסה כיסויים מסוימים. בעלי בתים יכולים לרכוש רכיב אופציונלי אחד או יותר המספקים כיסוי נוסף בעלות נוספת.

לחברות המספקות פוליסת אחריות לבית יש הסכמים עם ספקי שירותים מאושרים. כאשר משהו שמכוסה באחריות לבית מתקלקל, בעל הבית מתקשר לחברת האחריות לבית, אשר שולחת את אחד מספקי השירות שלה לבחון את הבעיה. אם הספק קובע כי התיקון או ההחלפה הדרושים מכוסים באחריות, הם ישלימו את העבודה. בעל הבית משלם דמי שירות על הביקור של כמה עשרות דולרים, בתוספת עלות ההשתתפות העצמית במידה ונדרשה החלפת מכשיר. באופן זה ניתן להימנע מחשיפה לעלויות גבוהות של תחזוקה או החלפת מכשירים ישנים.


  רוצה להתייעץ עם ניר? השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!



  מה היתרונות של פוליסת אחריות לבית HOME WARRANTY?

  כמו כל סוגי האחריות, פוליסת אחריות לבית אמורה להגן מפני תיקונים יקרים ובלתי צפויים וכמובן לספק שקט נפשי. עבור בעל בית שמעוניין לייצר תזרים הכנסה בעל יציבות גבוהה, אחריות לבית יכולה לשמש כאמצעי יעיל להשגת תכלית יציבות ההכנסה מנדל"ן להשכרה. פוליסת אחריות לבית הגיונית גם לאנשים שאינם בעלי יכולת יעילה לטיפול בתיקונים או שאינם רוצים לדאוג לאיתור קבלן כאשר יש להם בעיות תחזוקה בנכס. אחריות תחזוקה לנכס יכולה להיות הגיונית גם לאנשים עם מכשירים יקרים או ישנים בנכס.

  נושא פוליסת האחריות לבית עולה לעיתים קרובות במהלך מכירת הבית ורכישתו. פוליסת אחריות לבית יכולה לספק ביטחון לרוכש הבית שיש לו מידע מוגבל על אופן הביצוע של רכיבי הבית או במקרה של בנייה חדשה – כמה טוב הבית נבנה. פוליסת אחריות יכולה להועיל גם לאנשים שרק השתמשו בחסכונותיהם לרכוש בית ורוצים להימנע מהוצאות גדולות והפתעות נוספות בשנה הראשונה שלאחר הרכישה.

  עבור מוכרי בתים, המציעים לקונה אחריות ביתית בתשלום לשנה עם הרכישה עשויה לספק מידה של הגנה מפני תלונות הקונה על כל בעיה או ליקוי שהתגלו לאחר סגירת המכירה. עם זאת, מתן אחריות לבית אינו פוטר את המוכר מהדרישה החוקית לגלות כל בעיות ידועות בבית.


  מה החסרונות של פוליסת אחריות לבית HOME WARRANTY?

  אחריות ביתית "HOME WARRANTY" עשויה לספק לך יתרונות רבים כמו שקט נפשי. אולם, משקיעים בעלי פורטפוליו של נכסים מושכרים איכותיים יכולים למצוא את הפוליסה כלא משתלמת לעומת האפשרות האחרת של הקצאת קופה נפרדת לתחזוקה, למקרה הצורך.

  בנוסף, עליך כמשקיע מקצועי לקחת בחשבון שספקי התכניות הללו מרכיבים אותן כך שיכולות להקל עליהם לשלול תשלומים. כתוצאה מכך, צרכנים מתלוננים לעתים קרובות על פוליסת אחריות לבית, על כך שבפועל לא קיבלו את היתרונות שהם ציפו.

  חסרון שלישי מתייחס לנושא זמני השירות, כאשר ישנו שוכר עם מקרה דחוף, למשל בוילר מים שאינו תקין, יש לך כבעל נכס אינטרס לתת מענה לשוכר שלך בהקדם. מורכבות תהליך אל מול חברת HOME WARRANTY, במידה ומאריכה את זמן הטיפול, עלולה להביא לתוצאה של רמת שירות נמוכה יותר לשוכר שלך.
  לכן,כחלק ממחקר השקעת הנדל"ן חשוב לבצע בדיקה אודות החברה המספקת את ה-HOME WARRANTY.  מסיבות אלה, יש יתרון למשקיעים המאוגדים יחד ככוח קנייה גדול אל מול חברות אלה, על מנת לקבל יחס מועדף.

  כאמור, אלטרנטיבה אפשרית במקום תכניות אחריות לבית היא לרכוש ביטוח עצמי. דוחות צרכנים ממליצים לצרכנים להכניס את הכסף שהם מוציאים בדרך אחרת על אחריות ביתית או על חוזה שירות לחשבון חיסכון המוקדש לתיקון והחלפת מוצרים. או שתוכל להעביר כסף נוסף עבור העלויות הללו בקופת החירום הכללית שלך. כך או כך, לא תסתכנו בתשלום עבור תכנית שאולי לא תספק את הכיסוי שאתם מצפים לו.

  אם באפשרותך לקנות פוליסת אחריות לבית, הצעד הראשון שלך צריך להיות להעריך אם הוא מכסה את מה שאתה רוצה. יש המון מגבלות, תכניות אלה בדרך כלל אינן מכסות פריטים לא מכניים כמו חלונות או מבנה הבית שלך, למשל.

  זכור כי אם אתה רוכש בית חדש, הפריטים בפנים ככל הנראה עדיין מכוסים באחריות היצרן ובאחריות הקבלן. ייתכן שיש לך סיבה נוספת לשקול אחריות לבית אם הבית והמכשירים ישנים יותר.


  כמה עולה פוליסת אחריות לבית?

  התשובה תלויה בסוג התכנית שבחרת לרכוש לנכס ובספק שאתה בוחר. בדרך כלל באפשרותך לרכוש אחד משלושה סוגים של אחריות לבית: תכנית למכשיר מסוים, תכנית עבור כל המכשירים שלך, או תכנית למכשירים שלך ולמערכות האינסטלציה והחשמל שלך.

  המחירים עשויים להשתנות גם בהתאם למקום מגוריכם. אתר American Home Shield למשל, אומר כי תכנית המכסה את רוב המכשירים העיקריים מפעילה כ -480 דולר לשנה עבור בית במרכז אוהיו. מניסיון, פוליסת נכס באוהיו שכוללת גם מערכות חשמל ואינסטלציה של הבית עולה קרוב ל-600 דולר לשנה. לעומת זאת, בעל נכס להשכרה ברוצ'סטר, עשוי לשלם 900 דולר לכיסוי מכשירי חשמל גדולים ויותר מ- 1,000 דולר לכלול חשמל ואינסטלציה.

  בנוסף לעלות התכנית, ככל הנראה יהיו הוצאות נוספות. אם יש לך בעיה במכשיר או במערכת, אפילו כזה שמכוסה, תצטרך לבצע תשלום מחדש כאשר הקבלן יבצע את העבודה. עמלות אלו נעות בין 60 ל- 125 דולר, תלוי בעבודה שצריך לעשות.


  האם פוליסת אחריות לבית שווה את הכסף?

  פוליסת אחריות לבית יכולה לסייע בהגנה על התקציב שלך כאשר פריט אשר מכוסה בפוליסה כמו מזגן או מקרר שלך מתקלקל. אתה יכול לקבל קצת שקט נפשי. בנוסף יש לך הגנה על הפתעות הוצאה גדולות על הנכס מכיוון שלא תצטרך לשלם את העלות המלאה של תיקון או החלפת פריט מכוסה.

  עם זאת, בשורה התחתונה פוליסת אחריות לבית אינה פיתרון מושלם לסיכונים והעלויות הנסתרות של בעלי בתים. אם מציעים לך לקנות פוליסת אחריות זה בוודאי שלא יזיק. אך לפני הרכישה של פוליסה להשקעה שלך, קרא את האותיות הקטנות בחוזה פוליסת האחריות לבית ושקול בזהירות אם סביר שהאחריות תשתלם. מומלץ להיעזר במשקיעים מנוסים מול חברת הפוליסה או להיות חלק מקבוצת כוח רכישה גדול אל מול החברה המספקת.

  בעלי בתים / קונים שירגישו בנוח יותר לקבל פוליסת אחריות לבית ומוכרי בתים המעוניינים להציע אחריות לקונה צריכים גם לעשות מחקר זהיר כדי למצוא חברה המספקת פוליסת אחריות בית איכותית שמשתמשת בקבלנים מורשים ותשלם בפועל עבור תיקונים לגיטימיים כאשר הם נחוצים.


  לסיכום

  פוליסת אחריות לבית היא חוזה שירות שנתי המכסה תיקון או החלפה של מכשירים ורכיבי מערכות חשובים שמתפרקים לאורך זמן. עלות הפוליסה תלויה בסוג התכנית, בספק ובמקום המגורים. פוליסת אחריות ביתית עשויה לספק לך יתרונות רבים כמו שקט נפשי, הגנה מתיקונים יקרים, אי צורך באיתור טכנאים ליצירת מקור הכנסה עם תזרים חיובי יציב. עם זאת, חשוב לדעת לקרוא את הפוליסה ולהבין מה המגבלות, מה היא מכסה והאם היא מועילה במקרה שלך. כמו כן, לאתר ספק ראוי של הפוליסה ובמידת האפשר להתאגד כקבוצת כוח אל מולה.

  כדי ללמוד עוד על ביטוח נכס להשקעה צפה עכשיו בסרטון הבא:

  רוצים לדעת עוד? מעוניינים להתייעץ איתנו? פנו אלינו לצוות נדלניר נוכל ללוות אתכם בדרך הנכונה ביותר לקראת רכישת נכס הנדל”ן בארה”ב בצורה המקצועית ביותר!


  רוצה לקבל מידע נוסף? אני מזמין אותך להירשם כאן ועכשיו כדי לקבל מידע איכותי למייל בזמן אמת!!!

   0 תגובות

   השאירו תגובה

   רוצה להצטרף לדיון?
   הרגש חופשי להשתתף

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *