מה משתלם יותר? השקעה בניירות ערך או השקעות נדל”ן בארה”ב?

סיכונים בהשקעה בנדל”ן בארה”ב

  • מגורים הוא צורך בסיסי –  חשוב למקד ולהבהיר שוב כי מאמר זה משווה לגבי השקעת נדל”ן לרכישה ישירה בבעלות שלך ולצורך השכרה. כאמור ישנן השקעות נדל”ן אחרות שהן מסוכנות מאוד. כאשר מדובר במגורים, מדובר בצורך אנושי בסיסי. אני לא יודע אלו חברות ואלו שווקים חדשים יהיו בעוד 20 שנה ויותר, אני כן יודע שאנשים עדיין יצטרכו לגור במקום מסוים ולכן יהיה שוק נדל”ן לרכישה-מכירה ו\או השכרה. הבנת בסיס השימוש היא חשובה ביותר כדי להעריך מהותית את רמת הסיכון בכל השקעה. מקרה בוחן יפה לזה בספרים ומאמרים על אסטרטגיית ההשקעה של המשקיע האגדי וורן באפט, ובחינה מדוקדקת בפרופיל הנכסים שרכש אשר בבסיסם מוצרים ושירותים חיוניים ונפוצים.
  • סיכון איבוד הקרן בחשיפה לשוק ההון בהשקעות לטווח בינוני-קצר גבוה יותר מאשר בהשקעה בנדלן להשכרה סולידי לטובת קבלת הכנסה חודשית צפויה. כל זאצת בהנחה שהמשקיע מוכן להמתין ולהחזיק בנכס לטובת הכנסה חודשית ועד לזמן המתאים בשוק למכירה. בהקשר זה מומלץ ללמוד על מחקר הרווארד בנושא שוק הנדל”ן המחזורי בקישור כאן, כדי להבין כיצד אנו יכולים להגן על קרן ההשקעה שלנו.
  • נכס פיזי – אנו מבצעים השקעה ישירה בנדל”ן כזו שהינך הבעלים הרשום בטאבו האמריקאי על הנכס (Warranty deed). בדיוק מהסיבה הזו השקעות נדל”ן כמשתתף בקבוצת השקעה זהו סיכון גבוה יותר! זאת מפני שאין לך שום בטוחה נדל”נית אשר רשומה על שמך כבעלים, אלא יש לך מניה בחברה שמשקיעה בנדל”ן. אם כבר, עדיף להשקיע במניות של חברות בבורסה או מדדים אשר מתמקדים בהחזקות נדל”ן. בכל אופן בשני המקרים יש חשיפה אל ביצועי החברה והשוק, ואין לך את הביטחון שבבעלות ישירה על נכס נדל”ן פיזי מוחשי!
  • מה חושבים הבנקים על הסיכון – דוגמא טובה להמחשת ההבדל המהותי בסיכונים בין השקעה בני”ע לרכישת נדל”ן למגורים או השכרה היא שאם תלך אל הבנק ותבקש מימון על תיק מניות שלך בשווי מיליון שקלים, תגובת הבנק תהיה הרבה פחות אוהדת מאשר לבקש מהבנק מימון עבור נכס בשווי מיליון ש”ח. למה? כי להערכת הבנק השקעה בנדל”ן מעניקה להם בטוחה טובה יותר לכסף שהם נותנים לך. התובנה היא שבלי קשר לשאלת ביצוע המימון על השקעת נדל”ן, לתפיסת הבנקים בהכללה נדל”ן היא השקעה עם בטוחה טובה יותר!
לסיכום,
הראינו כי הן במבחני המשוואה בצד הסיכוי והן במבחני צד הסיכון, ישנם יתרונות מובהקים לטובת השקעה ישירה בנדל”ן להשכרה.
למדנו על האפשרות ליצור הזדמנות רכישה נדל”ן ביחס למחיר השוק וכמו כן למנוע ו\או לשכך סיכונים באמצעות יתרון ידע ושימוש בתשתית מקומית מקצועית, בדוקה ומהירה לפעולה.
דרך פעולה להשקעה כזו באמצעות ליווי מקצועי בדוק ומוכח,  גם נותנת מענה  לאתגר בניהול שלט רחוק. צירוף יתרונות אלה מאפשר לקחת החלטה משמעותית ולהשקיע הון משמעותי במקום לבצע החלטה קטנה של רכישה בחלק קטן מהסכום הפנוי להשקעה בלבד.
מה הבעיה באי החלטה או לקיחת החלטת השקעה קטנה?
אסיים בכך כי באופו טבעי בכל החלטת השקעה משמעותית ישנו קושי מנטלי, ולכן לעתים ברירת המחדל אי השקעה כלל או השקעה חלקית בלבד ובקיצור הימנעות מלקיחת החלטה משמעותית באמת.  החלטה זו שקולה להשארת הכסף בחסכון בנקאי וגוזרת עליך כישלון כלכלי בטווח הארוך מפני הריבית האפסית, ומפני שכוח הרכישה של הכסף שלך יורד עם השנים בעוד מחירי הבתים בטווח ארוך ממשיכים לעלות ולברוח מהישג ידך, עובדה אשר הוכחה באופן סטטיסטי-הסטורי בטווח ארוך.

רוצים לדעת עוד? מעוניינים להתייעץ איתנו? פנו אלינו לצוות נדלניר נוכל ללוות אתכם בדרך הנכונה ביותר לקראת רכישת נכס הנדל”ן בארה”ב בצורה המקצועית ביותר!

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
הרגש חופשי להשתתף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *